Ultra Farmer krompir "Farmer": opis sorte, fotografije, detaljne karakteristike

Loading...

Raznovrsnost krompira "Farmer" odnosi se na rane, produktivne i neprecizne sorte. Preporučuje se za kultivaciju u većini klimatskih zona, svoje krtole raste lepo, čak i prilično veliko. Potrošači označavaju njihov odličan ukus i mogućnost dugotrajnog skladištenja.

U ovom članku naći ćete detaljan opis sorte Farmer, njegove karakteristike. I takođe se upoznajte sa karakteristikama rasta i vidite kako izgleda na fotografiji.

Opis korena

Naziv razredaFarmer
Opšte karakteristikesuperioran, otporan na degeneraciju
Period trudnoće40-60 dana
Sadržaj škroba9-12%
Masa komercijalnih krtola90-110 gr
Broj gomolja u grmu10-15
Prinos200-230 c / ha
Kvalitet potrošačadobar ukus, ne vreo mekano, pogodno za prženje i dijetalnu hranu
Oporavak95%
Boja boježuto
Boja pulpesvetlo žuta
Poželjni rastući regioniumerena kontinentalna oštra kontinentalna klima
Otpornost na bolestiotporan na kancer krompira, zlatnu cist nematode, viruse, kasnu bakteriju; potrebno je tretman od krompira iz Kolorada
Karakteristike rastamože se gajiti iz semena, voli dodatnu zalivanje i đubrenje

Karakteristično

Krompir "Farmer" ima sledeće karakteristične sorte: odnosi se na ultra ranu stolu, rastuća sezona je 50-60 dana. Pod povoljnim klimatskim uslovima, sazrevanje će biti još ranije, velike zrele gomolje se mogu sakupljati 40 dana nakon sadnje.

Visok prinos, sa 1 hektara dobija više od 200 centara odabranog krompira. Krtole su vrlo dobro održavane, što ih čini pogodnim za prodaju ili transport.

Raznovrsnost otporna na degeneraciju, krtole za naknadnu sadnju se mogu sakupljati nezavisno. Ažuriranje neće biti potrebno 5-6 godina. Ako je poželjno, krompir se može propagirati sjemenkama, u prvoj godini će berba biti mala, ali onda će dostignuti pristojan nivo.

Buš je srednje veličine, uspravan, srednji tip, grane se ne šire. Formiranje zelene mase je prosečno. Listovi su svetlo zeleni, srednje veličine, sa blago valovitim ivicama i izrazito pratećim venom. Korolla je kompaktna, sastavljena od velikih bijelih cvijeća. Jagode praktično nisu vezane. Grm zadržava dugačke sočne zelenilo i cvijeće.Korijen sistem je moćan, 10-15 velikih krompira se formira pod svakom grmom. Broj nekonkurentnih stvari je minimalan.

Briga o krompirom je jednostavna. Veliki krtole su odabrani za sadnju, nakon klijanja se mogu iseći u segmente, što će spasiti seme. Raznovrsnost preferira lagano plodno zemljište, zasnovano na crnom tlu ili pesku, često hlađenje i umereno zalivanje. Povećati produktivnost može biti mineralno ili organsko đubrenje.

Varijabnost je zaštićena iz mnogih opasnih oboljenja nightshade. On praktično nije pogođen rakom krompira, zlatnom cistom nematode, virusima i gljivama. Rano sazrevanje štiti sadnju od kašnjenja.

"Farmer" - vrlo ukusan krompirpogodan za pripremu raznih jela. Malog sadržaja skroba ne dozvoljava da se gomolji raspadaju i ne mrljeju tokom sečenja.

Krompir se može kuvati, duboko pržiti, pečen ili punjen. Sadržaj kalorijuma krtola je umeren, što nam omogućava da preporučimo sortu za prehrambenu hranu. Moguće je pripremiti poluproizvode za prodaju: smrznute krastavke pomfrita, prelive supe, smrznute povrće (zajedno sa šargarepom, repom, kupusom, lukom i paprikom).

U tabeli možete videti prinos drugih vrlo ranih sorti krompira:

Naziv razredaPrinos
FarmerOd 1 hektara dobija više od 200 centara.
JuvelOd 1 hektara možete sakupiti više od 700 kvintala.
Meteor200 - 400 centara po hektaru, u zavisnosti od regiona i klime.
Četrdeset danaOd 1 hektara može se sakupljati od 200 do 300 kvintala.
MinervaOd 1 hektare sakupljajte od 200 do 450 centara.
KaratopMožete sakupiti 200-500 centara po hektaru.
VenetaProsječna cifra je 300 centara po hektaru.
Zhukovsky ranoProsečno 400 centara po hektaru.
RivijeraOd 280 do 450 centara po hektaru.
KirandaOd 110 do 320 centara po hektaru.

Istorija razmnožavanja

Raznolikost krompira "Farmer" odnosi se na hibride nacionalne selekcije. Nije upisano u Državni registar Ruske Federacije. Gaji se u područjima sa umerenom, kontinentalnom, oštro kontinentalnom klimom. U toplim regionima prinosi su znatno veći.

Pogodno za kultivaciju u farmama ili ličnim vrtovima. Veliki, čak i gomolji su idealni za prodaju, industrijsku preradu ili domaće.

Snage i slabosti

Glavne karakteristike sorte uključuju:

  • visoke okusne osobine krtola;
  • rano sazrevanje;
  • dobar prinos;
  • mogućnost dugotrajnog skladištenja;
  • otpor na velike bolesti.

U sorti praktično nema nedostataka. Može se smatrati osobinom koja zahtijeva hranjivu vrijednost tla i umerenu vlagu.

U donjoj tabeli možete porediti karakteristike sorte Farmer sa drugim superioran sortama težinom gomolja i njihovim održavanjem kvaliteta:

Naziv razredaMasa robnih krugova (grama)Oporavak
Farmer90-11095%
Meteor100-15095%
Minerva120-24594%
Kiranda92-17595%
Karatop60-10097%
Veneta67-9587%
Zhukovsky rano100-12092-96%
Rivijera100-18094%

Karakteristike rasta

Agrotehnika za ovu sortu nije nešto posebno. Kao i druge rane sorte, Farmer krompir se može pomnožiti semenom. Potapaju se u stimulator za rast, ostavljaju se za peckove, a zatim posadjuju u kontejnere ili direktno u zemlju. Poželjna je varijanta sadnice, koja skraćuje sezonu rasta. U prvoj godini prinos će biti mali, ali ovaj način uzgoja će pružiti mogućnost sakupljanja materijala za naknadna sadnja.

Gomila se mogu zasaditi kada se zemlja zagrije do 10 stepeni. Zemlja je oplođena mešavinom treseta i humusa, moguće je dodati drveno pepeo. Šipovi se posadjuju na rastojanju od 20-25 cm, razmakom od oko 60 cm. Prilikom stvaranja gomoljaka, pravovremena zalivanje je veoma važna.Da biste osigurali optimalnu vlagu u tlu, možete instalirati sistem za navodnjavanje kap po kap.

Tokom sezone sadnje, 1-2 puta se skladišti kompleksno đubrivo na bazi kalijuma ili magnezijuma. Korisno i folijarno hranjenje, na primer, prskanje vodenog rastvora superfosfata. Oni koji više vole organske mogu koristiti razblažene mulleinske ili ptičje odvode. O tome kako i u kojim količinama se primjenjuje đubrivo, pročitajte ovdje.

Pročitajte takođe o drugim metodama uzgajanja krompira: pripremili smo vam puno interesantnih informacija o holandskoj tehnologiji, o rasti u vrećama i bačvama.

Često hlađenje sa formiranjem visokih grebena i uništavanje korova veoma je važno. Mulching sa kosom travom ili slamom će pomoći da se oslobodite njih.

Mulching leži na biljnim krevetima, u našem slučaju krompir, različiti materijali, kao što je seno.

Nudimo vam koristan materijal za sadnju paradajza u stakleniku, kao io tome da li je ova procedura korisna za kontrolu korova.

Uprkos ranom sazrevanju, ocena se razlikuje u dobrom održavanju kvaliteta (preko 90%). Krompir se može skladištiti nekoliko meseci bez gubitka komercijalnog kvaliteta. Važno je posmatrati optimalne uslove, održavajući temperaturu od oko 2 stepena. Podizanje dovodi do klijanja, kvalitet ukusa korenskih kultura se pogoršava. Prostor za skladištenje krompira treba redovno emitovati. Pročitajte više o vremenu i mestu skladištenja krompira u odvojenim člancima našeg sajta.

Bolesti i štetočine

Raznovrsnost je otporna na glavne bolesti Solanaceae: krompir rak, zlatna cist nematoda, i različiti virusi. Rano zrenje štedi grmlje i gomolje od kašnjenja.

Kod detekcije prvih znakova fitofora, preporučuje se iskopavanje krompira. Sprečavanje bolesti zahtijeva predplodnju prosipanja tla sa fungicidima, obrađivanjem krtola, a također i kompetentnom rotacijom usjeva.

Svakih 2-3 godine krompir se posadi na novo mesto.. Omiljene oblasti gde su gajene travne travice, kupus, mahunarke.

U južnim predelima krompira pati od koloradskih žučića, uši, cicada. Privlače ih bujni vrhovi, dugotrajna svežina. Pletenje pomoći će s sadenjem, kao i prskanjem sa insekticidima.

Takođe, pročitajte korisne informacije o takvim bolestima krompira kao što su krastavac, Fusarium, Verticillis, Alternaria.

Fotografija

Za vizuelno poznavanje krompira "Farmer", sa opisom i karakteristikama sorte koju ste pročitali iznad, nudimo Vam izbor fotografija:

"Farmer" - uspešan rani razred pogodan za sve regione. Prinos je pristojan, krompir je veliki, vrlo ukusan, lep. Gljive se mogu gajiti na prodaju, ali češće se zasaduju za ličnu potrošnju.

Takođe predlažemo da se upoznate sa sortama krompira koji imaju različite uslove zrenja:

Srednji kasnoSrednje ranoMid-sezona
VectorGingerbread ManGiant
MozartPričaToskana
SifraIlinskyYanka
DolphinLugovskoyLila magla
KranSantaOtvoreni rad
RognedaIvan da ŠuraDesiree
LasockColomboSantana
AuroraManifestTajfunSkarbInovatorAlvarMagičarKroneBreeze
Loading...